naprawa pralek PoznanNaprawa pralek Poznań


 

Naprawa pralek w Poznaniu to jedna z najczęściej świadczonych przez nas usług. Jeżeli twoja pralka uległa awarii, a łazienka zawalona jest brudnym praniem, skontaktuj się z nami. Jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.30. Pomożemy ci naprawić usterkę w pralce możliwie szybko, używając przy tym makowych części zamiennych. Naprawiamy uszkodzenia mechaniczne, elektryczne i elektroniczne. Dojazd i diagnoza jest u nas gratis, warunkiem jest wykonanie naprawy przez naszych techników. W innym przypadku koszt diagnozy to około 60 zł.

POLECANY NASZE USŁUGI W ZAKRESIE:

-Naprawa pralek wolnostojących Poznań
-Naprawa pralek do zabudowy Poznań
-Naprawa pralko-suszarek Poznań

Zadzwoń i umów się z fachowcem tel. 618 620 152

Zalety naszych usług:

  • Terminowość i fachowość
  • Doświadczenie
  • Konkurencyjne ceny usług
  • Naprawa pralki u klienta
  • Na terenie miasta dojazd gratis

Naprawa pralki w Poznaniu, naprawiamy sprzęt następujących marek:

Amica, AEG, Electrolux, Smeg, Ardo, Bauknecht, Bosch, Beko, Candy, Daewoo, Ariston, Haier, Hotpoint, Hoover, Indesit, Ignis, LG, Miele, Mastercook, Baukneht, Privileg, Polar, Panasonic, Samsung, Siemens, Thomas, Whirlpool, Zanussi.

Rejon w którym świadczymy usługi to Poznań i okolice:

Poznań: Antoninek-Zieliniec-Kobylepole, Chartowo, Fabianowo-Kotowo, Główna, Głuszyna, Górczyn, Grunwald Południe, Grunwald Północ, Jana III Sobieskiego i Marysieńki, Jeżyce, Junikowo, Kiekrz, Krzesiny-Pokrzywno-Garaszewo, Krzyżowniki-Smochowice, Kwiatowe, Ławica Morasko-Radojewo, Naramowice, Nowe Winogrady Południe, Nowe Winogrady Północ, Nowe Winogrady Wschód, Ogrody, Ostrów Tumski-Śródka-Zawady-Komandoria, Piątkowo, Podolany, Rataje, Sołacz, Stare Miasto, Stare Winogrady, Starołęka-Minikowo-Marlewo, Stary Grunwald, Strzeszyn, Szczepankowo-Spławie-Krzesinki, Świerczewo, Św. Łazarz, Umultowo, Warszawskie-Pomet-Maltańskie, Wilda, Winiary, Wola, Zielony Dębiec, Żegrze.
Województwo wielkopolskie:
Kostrzyn, Puszczykowo, Mosina, Swarzędz, Pobiedziska, Rogoźno, Oborniki, Murowana Goślina, Szamotuły, Buk, Opalenica, Stęszew, Grodzisk Wlkp., Czępin, Kościan, Rakoniewice, Luboń, Gostyń, Borek, Dolsk, Książ, Śrem, Środa Wlkp., Kurnik, Września.

Naprawa pralek Poznań. MAPA

Zgłoszenie usterki

Zgłaszając nam usterkę pralki najlepiej podać jak najwięcej szczegółów dotyczących objawów uszkodzenia, a znacznie ułatwi nam to stwierdzenie uszkodzenia i podanie orientacyjnego kosztu naprawy. Mile widziane jest podanie w tracie zgłaszania awarii, modelu urządzenia oraz jego numeru serwisowego który w pralkach najczęściej znajduje się na drzwiczkach lub tabliczce znamionowej z tyłu urządzenia.

Nieprawdą jest twierdzenie że naprawa pralki zazwyczaj jest nieopłacalna dla użytkownika wręcz przeciwnie. Przeważnie koszt usunięcia awarii jest kilka razy mniejszy od zakupu nowego sprzętu. Usterki pralek to zazwyczaj uszkodzenia drobnych części, gdzie koszt wymiany lub naprawy waha się cenie od 90 do 250 zł.

Krótka historia pralki:

Pralka- mechaniczne urządzenie służące do prania odzieży. Pierwsza pralka została zbudowana przez Amerykanina Jamesa Kinga w roku 1851. Jej działanie oparte było na wykorzystaniu pary, a zasada jej działania znacznie odbiegała od naśladowania prania ręcznego.

Pierwsze pralki napędzane energią elektryczną zaczęto konstruować ok.1899 roku. Jedną z pierwszych taki konstrukcji była pralka z bębnem z polakierowanego drewna, zbudowana w 1907 roku przez Alvę Fishera. Przez następnych kilka lat ta pralka była udoskonalana poprzez poziome lub pionowe ustawienie bębna, zmianę szybkości obrotów, itp.
W Polsce przez wiele lat popularna była pralka Frania. Z czasem pralki półautomatyczne zostały wyparte przez automatyczne. Skonstruowana w 1934 roku pralka sama utrzymywała stałą temperaturę wody, dozowała proszek i płukała. W 1937 roku w USA zbudowano pierwszą programowaną pralkę automatyczną – wykonującą takie czynności jak: pranie, płukanie i odwirowanie oraz czasowe zaprogramowanie czynności, ustawienia temperatury wody czy szybkości obrotów.

W Polsce pierwszą pralką automatyczną była produkowana od lat siedemdziesiątych przez „Zakłady Zmechanizowanego Sprzętu Domowego „Polar” we Wrocławiu pralka: Polar PS 663 Bio „Superautomat”.

Obecne produkowane pralki automatyczne zużywają znacznie mniej wody i energii elektrycznej niż modele z XX wieku, zachowując przy tym jakość prania. Przepisy zobowiązują producentów do dołączania etykiet energetycznych informujących o zużyciu energii.

Po włożeniu odzieży do pralki, dodaniu detergentu i rozpoczęciu programu, pralka wykonuje z reguły kilka funkcji:

  • pranie wstępne – po uruchomieniu tej funkcji pralka rozpoczyna pranie dla rzeczy bardzo zabrudzonych trwa około 15 minut z temperaturą do 30 °C lub na zimno.
  • pranie główne – to pranie normalne, piorące z temperaturą do 90 °C (w zależności od ustawień i opcji). Po tym cyklu następuje wirowanie pośrednie z niskimi obrotami (na programach delikatnych nie wykonuje wcale).
  • płukanie – cykl który wypłukuje resztki detergentu z odzieży piorący w zimnej wodzie. Po tej funkcji następuje wirowanie pośrednie. Na programie Bawełna płukanie jest wykonywane domyślnie 3 razy + dodatkowe płukanie 4 razy (razem ze zmiękczaniem).
  • wirowanie – ostatnie wirowanie z najwyższymi możliwymi obrotami dla danego programu (ten cykl można wyłączyć).

Źródło informacji : https://pl.wikipedia.org/wiki/Pralka

Nasze inne usługi AGD Poznaniu